Начелник Севернобанатског управног округа Небојша Јованов присуствовао је обиласку градилишта комплекса EXPO 2027 у Сурчину, који је организовало Министарство државне управе и локалне самоуправе. Обиласку је присуствовала министарка Снежана Пауновић, као и представници јединица локалне самоуправе из целе Србије.
Током обиласка представници локалних самоуправа имали су прилику да се упознају са током радова на изградњи комплекса у коме ће бити одржана специјализована изложба EXPO 2027 Београд.
Посебно је указано на значај овог пројекта за све градове и општине у Републици Србији, имајући у виду да EXPO 2027 представља прилику да се, поред Београда, представе и потенцијали свих крајева Србије.
У оквиру припрема за ову међународну изложбу, локалне самоуправе ће имати могућност да представе своје привредне, туристичке, културне, пољопривредне и инвестиционе потенцијале, као и локалне специфичности које могу бити од значаја за даљи развој и промоцију на националном и међународном нивоу.
За Севернобанатски управни округ овај пројекат има посебан значај, јер градови и општине са територије Округа располажу бројним развојним потенцијалима у области привреде, пољопривреде, културе, туризма и прекограничне сарадње.
Присуство начелника Округа овом обиласку представља део активности усмерених ка благовременом информисању и укључивању локалних самоуправа са територије Севернобанатског управног округа у процесе припреме за EXPO 2027.
Специјализована изложба EXPO 2027 Београд биће одржана од 15. маја до 15. августа 2027. године, под темом „Игра(ј) за човечанство – спорт и музика за све“.
ФОТО: Зорана Јевтић






