Начелник Севернобанатског управног округа присуствовао обиласку градилишта EXPO 2027

Начелник Севернобанатског управног округа присуствовао обиласку градилишта EXPO 2027

Начелник Севернобанатског управног округа Небојша Јованов присуствовао је обиласку градилишта комплекса EXPO 2027 у Сурчину, који је организовало Министарство државне управе и локалне самоуправе. Обиласку је присуствовала министарка Снежана Пауновић, као и представници јединица локалне самоуправе из целе Србије.

Током обиласка представници локалних самоуправа имали су прилику да се упознају са током радова на изградњи комплекса у коме ће бити одржана специјализована изложба EXPO 2027 Београд.

Посебно је указано на значај овог пројекта за све градове и општине у Републици Србији, имајући у виду да EXPO 2027 представља прилику да се, поред Београда, представе и потенцијали свих крајева Србије.

У оквиру припрема за ову међународну изложбу, локалне самоуправе ће имати могућност да представе своје привредне, туристичке, културне, пољопривредне и инвестиционе потенцијале, као и локалне специфичности које могу бити од значаја за даљи развој и промоцију на националном и међународном нивоу.

За Севернобанатски управни округ овај пројекат има посебан значај, јер градови и општине са територије Округа располажу бројним развојним потенцијалима у области привреде, пољопривреде, културе, туризма и прекограничне сарадње.

Присуство начелника Округа овом обиласку представља део активности усмерених ка благовременом информисању и укључивању локалних самоуправа са територије Севернобанатског управног округа у процесе припреме за EXPO 2027.

Специјализована изложба EXPO 2027 Београд биће одржана од 15. маја до 15. августа 2027. године, под темом „Игра(ј) за човечанство – спорт и музика за све“.

ФОТО: Зорана Јевтић